מעוניינים במראה טבעי וחם בפינת האוכל – הטיפ הזה מיועד בשבילכם

איך לבחור נכון שולחן אבירים לפינת האוכל

איך לבחור נכון שולחן אבירים לפינת האוכל

איך לבחור נכון שולחן אבירים לפינת האוכל

 החלטתם לעצב את פינת האוכל בבית או בגינה עם שולחן אבירים ? לפניכם מספר נקודות חשובות שיש לשים אליהם לב בטרם הקנייה ותוך כדי התהליך – אז איך לבחור נכון שולחן אבירים לפינת האוכל ?

שבעה נקודות חשובות בבחירת שולחן אבירים

א. איכות ואחריות: שולחנות אבירים הינה מומחיות שלא הרבה נגריות או מפעלים יכולים להתפאר בה. עץ מלא נוטה להמשיך להתפתח גם לאחר כריתתו. ברמה הטכנית מדובר בסיפור לא פשוט של משטח עץ מלא ומסיבי באופן יחסי, ללא צביעה או חיפויים כאלה ואחרים שיכולים להסתיר פגמים. חיבורים והדבקות של לוחות עץ דורשות ידע מקצועי רב כדי להתגבר על הנטייה הטבעית של חומר הגלם לשנות צורה ולבסוף להתבקע. על העץ לעבור תהליך ייבוש ארוך ובעת ההדבקה יש לעבוד בשיטה מסויימת. דאגו לקבלת תעודת אחריות מהיימנה התקפה לפחות לשנים עשר חודשים מיום הרכישה. אתם תהיו עלולים להזדקק לה.

ב. גימור: לשולחנות אבירים שני סוגים עיקריים של גימור- טבעי ומצופה. גימור טבעי מתייחס לעיבוד מינימלי של העץ וללא ציפוי לכה. המשמעות היא שבחלוף זמן, ייתכן שיספוג כתמים של אוכל ושתייה דבר שיתרום למראהו האותנטי. האסכולה של הגימור המצופה תעדיף מספר שכבות של לכה למראה מחודש ושמור יותר.

ג. הגדלות או לא להיות: כמובן שבהתאם לצרכים ולגודל החלל. לשולחנות אבירים שלושה סוגים של הגדלות – פנימיות, חיצוניות או נשלפות. את הבחירה יש לעשות לפי שיקולים של נוחות, חלל אחסון, וכמובן, מחיר. היתרון של הגדלות פנימיות הוא שאין צורך בשטח אחסון חיצוני כמו ארון או מחסן אבל במקביל הוא מייקר את המוצר בגלל מנגנון הפתיחה וגם את משקל השולחן, שמשטח העליון יהיה עבה יותר על מנת להסתיר את משטחי ההגדלה. בהתאם, הגדלות חיצוניות יאפשרו בנייה של שולחן עם משטח דק וקל יותר, לשיקולכם.

ד. סוגי רגליים. שני דגמים שכיחים ומוצלחים של השולחנות הם רגלי אמצע או רגלי איקס. הבחירה לא תלוייה רק בטעמכם האיש אלא גם בנוחות הישיבה סביב השולחן

ה. עגול, מלבני או מרובע: שוב,בהתאם לצרכים ולגודל חלל פינת האוכל. לשולחנות עגולים יתרון עצום של קשר עין בין כל הסועדים. מצד שני, השולחנות אבירים העגולים השכיחים בשוק, יכילו בד"כ לא יותר משמונה או עשרה סועדים

ו. כסאות אוכל: רכשתם שולחן אבירים איכותי ומהודר, לא לשכוח להתאים לו כסאות אוכל אשר ידברו באותה שפה עיצובית. כדאי לבחור אותם בעת קניית השולחן על מנת לוודא שהחיבור מושלם. ניתן לגוון את המראה המסורתי, בבחירת מספר גוונים או בבחירה של ספסל עץ בצידו האחד של השולחן.

ז. תאורה נכונה: עץ טבעי מלא נראה מצויין במקומות מוארים. מומלץ למקם את הפינת אוכל החדשה בחלל מואר לצד חלונות או תחת גוף תאורה ראוי וממוקד.

שולחנות אבירים בעיצוב חללים גדולים

 בציורי השמן הישנים מימי הביניים מופיעים שולחנות האבירים כרהיטים גדולים במיוחד ובעלי מראה נפחי ודומיננטי. כמה מאות שנים אחרי, בהשראת המראה הגדול והמחוספס, מיוצרים השולחנות עם הקפדה על האופי שקדום ההוא. שולחנות אבירים בעיצוב חללים גדולים במיוחד, כמו חדרים פרטיים במסעדות או חללים מעוצבים לארועים, ניתן למקם רהיטים מסוג זה לעיצוב מושלם ויוקרתי. במידה והאירוע הינו חד פעמי, בדקו אפשרות של השכרת שולחנות אבירים וציוד נלווה, בדקו אפשרות של עלות מול תועלת יחד עם מחיר של הובלה והרכבה.

מוזמנים לבקר ביעקב טוינה ריהוט כפרי באולם התצוגה שבמושב נווה ירק. בחנות ניתן להתרשם ממבחר שולחנות אבירים במידות שונות וכסאות אוכל מעץ עם זמני . אספקה מיידים וכמובן, אחריות מלאה. מאחלים לכם בהצלחה ושתהנו מהשולחן כל יום מחדש. מקווים שהטיפ איך לבחור נכון שולחן אבירים לפינת האוכל סייע

צוות טוינה ריהוט כפרי