בין תלמידי יסודי ששוקדים על לימוד הא'-ב' להורים שמבקשים לתייק דברי דואר- כל מה שרציתם לדעת על ממלכת שולחנות הכתיבה

 

עם הכניסה לכיתה א' שולחן הכתיבה הופך להיות חלק אינטגרלי מחיינו. חשוב לבחור בכל שלב את השולחן המתאים ביותר. ישנם שולחנות כתיבה המתאימים למשרד הביתי, לפינת לימודים של ילד בבה"ס או לחדר של סטודנט. השולחנות המתקדמים מציעים שלל פתרונות, החל מפתרונות אחסון, דרך מתן דגש על יציבת היושב ליד השולחן ועד פתרונות עיצוביים המאפשרים לשולחן להיות פריט דקורטיבי ובעל נוכחות אסתטית בחלל.

כשמדובר בשולחנות לחדרי ילדים, כדאי לחשוב צעד אחד קדימה. הילדים גדלים במהירות והצרכים משתנים בהתאם. ילדה שלומדת היום לכתוב, תתבגר ותבקש להוסיף לעצמה פינת איפור. שולחנות כתיבה רבים, יכולים באחת להפוך לחלק מפינת איפור נערית, בעיקר שולחנות העץ השמנתיים המשלבים פיתוחים רומנטיים. שולחנות אורבניים הכוללים רגלי מתכת ופלטות בגוונים מטאליים ואפרפרים, יכולים להיות מושלמים לתלמיד ביסודי ובאותה המידה לסטודנט לתואר ראשון. מראה השולחן האורבני אינו ילדותי ולכן יכול ללוות ילד משנות הלימוד הראשונות ועד תום התואר הראשון. חשוב לזכור ששולחן הכתיבה לא עומד לבדו בחלל, הוא חלק מחדרו של הילד, כך שאותו שולחן יכול להתקבל באופן ילדותי אם החדר כולו יעוצב באופן הזה ויתקבל אחרת, אם יוצב בחדר של ילד בוגר.

לצד התלמידים הצעירים, גם להורים צרכים משרדיים ונדמה שאין היום בית ללא פינת משרד מאובזרת. לפינת המשרד הביתית קסם משלה. יש משהו אורבני מאוד ומתוחכם בפינת משרד אפופת שיק. חוץ מהעובדה שהיא תשמש אתכם לתיוק כל הניירת, הפינה הזאת יכולה להיות הפנינה העיצובית של כל בית. שילוב גוף תאורה רומנטי על גבי סקרטר עתיק או בחירת כסא מסוגנן, יכניסו שיק רב לחלל.

 

אבזור משלים

שולחנות הכתיבה אינם עומדים לבדם. סביבת הלימוד או ניהול הניירת, מצריכה אבזור נוסף שיסייע לנו לנהל את המערכה כראוי. באופן כללי קיימים שני סוגי פרטי ריהוט: פריטים תלויים ופריטים מונחים. הבחירה בכל אחד מהם היא בעיקר משיקולי טעם או מגבלות שמציב החלל. אם מדובר בחלל קטן וצפוף, התליה תהווה פתרון מעולה שישמור על מקסימום שטח רצפה פנוי. כשהחלל גדול יותר, אין כל בעיה לשלב פריטים מונחים כגון שידת מגירות, ספריה, ארון לקלסרים ורבים נוספים. כשמזמינים את כל הפריטים ממקום אחד, ניתן לבצע התאמות בין פרטי הריהוט השונים וליצור בכך זרימה הרמונית, החשובה בעיקר ליצירת סביבה שקטה שתאפשר ריכוז. ישנם שולחנות שמגיעים כשהם כבר מאובזרים במגירות. בדרך כלל אלו יהיו מגירות צרות ועמוקות לאחסון הציוד המשרדי שאנו זקוקים לו על בסיס יומיומי. בחירת הכסא אף היא חשובה, ואלי בעצם החשובה ביותר. ראשית יש לוודא שהבחירה היא בכיסא המותאם מבחינת הגבהים והפרופורציות לשולחן, ושנית, חשוב להבין מי הולך להשתמש בכסא- האם מדובר בתלמיד שישב עליו שעות רבות או באדם מבוגר שזקוק לכסא פעם בתקופה כדי לשבת לתייק דואר. לכל אחד מהמקרים המתוארים כאן, יתאים כסא אחר לחלוטין.

Article1 - Photo1

טיפ

  •  כדאי לחשוב מראש על כסא נוסף למורה פרטי או לחבר שבא ללמוד ביחד. כך תמנעו את גרירת הכסאות הלוך ושוב מהמטבח.
  •  קיימים היום שולחנות כתיבה רבים המאובזרים בפלטה נשלפת, המהווה מקום מושלם לכוס משקה או לדבר אוכל. כך במקום להכתים את השולחן, תהיה לכם פינה ייעודית בדיוק לעניין הזה.
  •  גוף תאורה מעוצב יכניס המון אופי לפינת הכתיבה שלכם. אם צריך לשלב תאורת ניאון, המומלצת בעת כתיבה או תיוק, זה בסדר, אך אל תוותרו על גוף שולחני ומעוצב. זה יעשה לכם את כל ההבדל.

 חברות המשתלבות עם תמונות בכתבה:

  •  האוס אין

לקוחות נוספים שניתן לשלב תמונותיהם בכתבה:

  •  תאורה
  •  כסאות משרד/ כסאות תלמיד
  •  ספריות
  •  כלי כתיבה וציוד משרדי